ZPÍVANÁ ČEŠTINA

aneb Zrušme pětku z diktátu!

Album Zpívaná čeština aneb Zrušme pětku z diktátu! je ucelený soubor 17 moderních edukačních písní, jejichž poslechem si osvojíte vše, co je potřeba memorovat v hodinách češtiny. Samohlásky, souhlásky, abecedu, pády, vzory i VŠECHNA VYJMENOVANÁ SLOVA..

Tak tyhle písničky se opravdu povedly!

Chytré a vtipné texty s myšlenkou, příběhem i pointou a chytlavými melodiemi, fungují jako dokonalá didaktická pomůcka.

Písně již používají při výuce učitelé na mnoha školách a rodiče v mnoha domácnostech, takže jsou ověřeny na dětech! :-) 

Ze zkušenosti mnohých víme, že už i děti v první třídě (a mnohdy i jejich mladší sourozenci) si písničky rády zpívají. Avšak právě snad díky jejich nevtíravosti, jsou oblíbené i u starších ročníků, které je jinak těžké nadchnout něčím, co zavání školou.

Rodičové a pančelky těšte se! Tyhle písničky si jistě oblíbíte vy i vaše děti. 


Vaše recenze

  • Mockrát děkuji za úžasný materiál, děti chodí a prosí, abych jim písničky pustila i o přestávce.                             Daniela D. 
  • Výborný nápad. V rytmu largo se pamatuje nejlépe. Je pět typů mozku, pro poslechový typ mozku je to ideální.   Vlastimil P. 
  • Naprostá pecka, třeťačka jen tak mimochodem umí už dvoje vyjm. "sady" a páťák se dobře baví a mimochodem si opakuje a já jsem nepokrytě nadšená z písniček. Děkujeme moc a přejeme štěstí dál.                                           Kamila K.
  • Už máme doma a zpíváme celá rodina. Je to chytlavé, pěkné, vtipné. Skvělý nápad! Díky!                                         Jitka B. 
  • S druháky Vaše písničky pouštíme a zpíváme na každé hodině. Děkuji za Vaši práci, díky ní jsou teď moje hodiny pro děti mnohem atraktivnější a zábavnější.                                                                                                                           Pavla Š.  
  • Vřele doporučuji. Ale pozor! Písničky jsou silně návykové, děti si je pořád žádají a hrozí, že nestihnete další učivo. :-D Jsem učitelka, s dětmi tvoříme pomocníčky (sešity z jedné strany na vyjmenovaná slova a z druhé slovní druhy). V předchozích letech jsem ke každému písmenu dávala básničku z učebnice, letos tam je vaše písnička a učíme se ji. Básničky k učení super, písničky lepší. Přes léto ještě vymyslím doprovody na nástroje, a to bude úplně top.                                                                                                                                                                                 Petra F.
  • Já jsem si píseň Holka z Matfyzu vzala k deváťákům do hodiny, řešily jsme pravopisné jevy, význam cizích slov aj. bylo to mooooc fajn a žáky to dost bavilo.                                                                                                                   Jitka V. 

S kým na tom děláme a jak to vzniklo

Na albu jsme pracovali společně s Michalem Stulíkem, baskytaristou z kapely Mirai, který je mým průvodcem v odvětví hudebního průmyslu a zárukou kvalitního výsledku. V albu hraje na kytaru, baskytaru a zpívá doprovodné vokály. Také vymýšlel aranže k písním a mixoval výsledný zvuk. 

Do projektu přispěli svými schopnostmi i další skvělí hudebníci: 

Richard Scheufler mladší (zvuk, bicí, rytmika, vokál), Marcus Tran (kytara, baskytara), Pavel Stoniak (klavír), Martin Obr (akordeon), Michal Klaška (aranže), Biotech Studio (mastering)

Písně jsem začala skládat pro své vlastní děti do naší komunitní školy. Původní mobilové nahrávky, se začaly šířit takovou rychlostí a byl o ně takový zájem, že nahrání alba studiově byla jasná volba. 

Projekt odstartoval Hithitovou kampaní, která prověřila zájem veřejnosti. Vybrala se neuvěřitelná částka, která umožnila nahrát album v profesionálním studiu. 


Seznam písniček na albu

ZPÍVANÁ ČEŠTINA aneb ZRUŠME PĚTKU Z DIKTÁTU!


01. AEIOU - Samohlásky

02. NA STATKU - Abeceda

03. ZBYNĚK DOBYVATEL - Vyjmenovaná slova po B

04. PÍSEŇ O ŽIVOTĚ - Souhlásky

05. HOLKA Z MATFYZU - Vyjmenovaná slova po F

06. STREJDA JÍRA - Pády

07. O LÁSCE - Vyjmenovaná slova po L

08. MYŠ A ŠNEK - Vyjmenovaná slova po M

09. HORALOVÉ Z VYSOČINY - Tvrdé souhlásky

10. PEKELNÁ KAŠE - Vyjmenovaná slova po P

11. NEPLAKEJ, HANIČKO - Měkké souhlásky

12. SYCHRAVÁ - Vyjmenovaná slova po S

13. BALADA O DRAKOVI - Pády

14. NEZVANÝ HOST - Obojetné souhlásky

15. O VYDŘÍM KOŽICHU - Vyjmenovaná slova po V

16. DĚSIVÉ PŘÍHODY - Vzory

17. LÉTAVÁ - Vyjmenovaná slova po Z

Zde si můžete poslechnout ukázky

Více písniček pak nahráván na svůj youtube kanál.

Zajímavost na závěr

aneb jak jsem skládala vyjmenovaná slova

U vyjmenovaných slov, jsem si dala zadání, že sestavím veršovaný příběh o maximálně čtyřech slokách, ve kterém budou zasazena všechna zdánlivě nesouvisející vyjmenovaná slova, a budou dokonale zapadat do jednoho smysluplného příběhu s pointou. 

Povedlo se!

Navíc nenajdete v písních vyjmenovaných slov od daného písmena slovo, které by po onom písmenu mělo měkké "i". To znamená, že třeba ve vyjmenovaných slovech po S, není jediné slovo, které by mělo po S měkké i. Jen slova vyjmenovaná a jejich příbuzní. Takže se na písničky můžete při diktátu 100% spolehnout.

A refrény? Dokonalá jednoduchost! Protože je tvoří jen řada vyjmenovaných slov, tak jak se je učí děti ve škole + melodie, která zajistí, že to co jsme se my museli dlouho drilovat, najednou leze do hlavy úplně samo.